Ombudsman Aparatı ilə Prezident Kitabxanası arasında əməkdaşlıq müzakirə edilib
18 dekabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının  İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Aparatının nümayəndələri Azərbaycan Respublikası  Prezidentinin İşlər İdarəsinin Prezident Kitabxanasında olublar. Ombudsman Aparatının Ümumi şöbəsinin müdiri İbrahim Abdullayev, Sənədlərin icrasına nəzarət şöbəsinin müdiri Seymur Məmmədli, Ümumi şöbənin kitabxanaçı-arxiv qeydiyyatçısı Azadə Novruzova və Dəftərxana sektorunun baş mütəxəssisi Mətanət Eyvazova Prezident Kitabxanasının direktor müavini Kəmalə Sarıcalınskaya ilə görüşüblər.
Görüşdə kitabxananın fəaliyyəti ilə bağlı geniş məlumat verilib, qarşılıqlı əməkdaşlığın əhəmiyyətindən bəhs olunub. Gələcəkdə Ombudsman Aparatı ilə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin İşlər İdarəsinin Prezident Kitabxanası arasında əməkdaşlığın uğurlu inkişafını təmin etmək məqsədilə bir sıra təkliflər irəli sürülüb.

Cooperation between the Presidential Library and the Ombudsman Office was discussed
On December 18, 2019, the representatives of the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan visited the Presidential Library of the Administrative Department of the President of the Republic of Azerbaijan. The staff members of the Ombudsman Office Ibrahim Abdullayev, Seymur Mammadli, Azada Novruzova and Matanat Eyvazova met with the Deputy Director of the Presidential Library Kamala Sarijalinskaya.
During the meeting broad information was given on the activity of the library; importance of mutual cooperation was noted. Several proposals were put forward to ensure successful cooperation between the Ombudsman Office and Presidential library in the future.