Emin Aslanovun məsələsi Ombudsman tərəfindən araşdırılmışdır
04 iyun 2018-ci il tarixdə internet səhifələrində və sosial şəbəkələrdə vətəndaş Emin Aslanovun həmin gün günorta saatlarında Dənizkənarı Milli Parkda mülki geyimli şəxslər tərəfindən saxlanılaraq naməlum istiqamətə aparılması və polis orqanları tərəfindən saxlanılması haqqında məlumatlar yayılmışdır.
Eyni zamanda Ombudsmanın qaynar xəttinə E.Aslanovun yaxınları və KİV-lər tərəfindən eyni məzmunlu müraciətlər daxil olmuş və köməklik göstərilməsi xahiş edilmişdir.
Məsələ ilə bağlı Ombudsman Elmira Süleymanova tərəfindən dərhal Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirinə həmin şəxsin yerinin müəyyən edilməsi və hüquqlarının təmin olunması ilə bağlı müraciət edilmişdir.
Araşdırma nəticəsində, hazırda E.Aslanovun inzibati qaydada həbs olunaraq Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin İnzibati həbs olunanların saxlama məntəqəsində saxlanıldığı müəyyən edilmişdir.

The information about the detention of Emin Aslanov was investigated by the Ombudsman
In 04 June 2018, some web pages and social networks shared information about the detention of Emin Aslanov by the police.
At the same time relatives of Emin Aslanov and some mass media representatives called to Ombudsman’s hotline service on the same issue.
Regarding to finding his location and for ensuring his rights Commissioner for Human Rights (Ombudsman) Elmira Suleymanova immediately applied to the Minister of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan
As a result of research, it has been defined that, Emin Aslanov was arrested in an administrative order and detained in the Administrative Detention Center for administrative offences of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Azerbaijan.