Ombudsman Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının sədrini təsisatın yubiley medalı ilə təltif edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva ilə Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının sədri, Milli Məclisin deputatı, professor Eldar Quliyev arasında görüş keçirilib. Görüşdə Azərbaycan Ağsaqqallar Şurası sədrinin müavinləri, İdarə Heyətinin üzvləri, Şuranın əməkdaşları, həmçinin Ombudsman Aparatının nümayəndələri iştirak ediblər.
Görüş zamanı S.Əliyeva Ombudsman təsisatı ilə Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının fəaliyyətində oxşarlığın olduğunu, hər iki qurumun fəaliyyətinin cəmiyyətdə mövcud olan problemlərin həllinə və bununla da insan hüquqlarının müdafiəsinə yönəldiyini bildirib.
Daha sonra görüşdə əhalinin müxtəlif qruplarının sosial-hüquqi müdafiəsi sahəsində görülən işlər, qarşıda duran vəzifələr və gələcək əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı müzakirələr aparılıb, birgə tədbirlərin keçirilməsinin vacibliyi vurğulanıb.
Görüşdə Azərbaycan Ağsaqqallar Şurasının sədri Eldar Quliyev Ombudsman Səbinə Əliyeva tərəfindən “Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman)  təsisatının 20 illiyi (2002-2022)” Azərbaycan Respublikasının yubiley medalı ilə təltif olunub.
Yekunda Müvəkkil Şuranın kitabxanası üçün insan hüquqlarına dair kitablar təqdim edib və xatirə şəkilləri çəkilib.

Ombudsman awarded the Chair of the Council of Elders of Azerbaijan with the Ombudsman Institution’s Jubilee Medal
22-04-2024 2985 dəfə oxunub
Ombudsman of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, had a meeting with the Chair of the Council of Elders of Azerbaijan, deputy of the Parliament, Professior Eldar Guliyev. Representatives of the Council of Elders of Azerbaijan, including the deputies of the chairman, members of the Board of Directors, as well as the staff of the Council, along with representatives of the Ombudsman Office, took part in the meeting.
During the meeting, S. Aliyeva highlighted that the Ombudsman Office and the noted Council have similar activities, as both institutions are focused on addressing the existing problems in society and upholding human rights.
Later in the meeting, discussions were held regarding the work done in the field of social-legal protection for various population groups, the current tasks and challenges, and the prospects for future cooperation. The importance of conducting joint events was emphasized.
At the meeting, Ombudsman, S. Aliyeva, awarded the Chairman of the Council, E. Guliyev, a jubilee medal created honoring the "20th anniversary of the Office of the Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan (2002–2022)."
In conclusion, Ombudsman presented books on human rights to the Council's library and took commemorative photos.