Ombudsmanın regional mərkəzləri tərəfindən 18 Oktyabr - Müstəqilliyin Bərpası Günü ilə əlaqədar silsilə tədbirlər keçirilib
18-10-2024 2679 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Şimal, Cənub, Qərb və Şimal-Qərb regional mərkəzləri tərəfindən 18 Oktyabr - Müstəqilliyin Bərpası Günü ilə əlaqədar silsilə tədbirlər təşkil edilib.
Tədbirlərdə 1991-ci il oktyabrın 18-də Azərbaycan Respublikasının “Dövlət Müstəqilliyi haqqında” Konstitusiya Aktının qəbul olunmasından, Azərbaycanın öz müstəqilliyini bərpa etməsindən bəhs olunub.
Eyni zamanda, Ulu Öndər Lideri Heydər Əliyevin ikinci dəfə hakimiyyətə qayıdışından sonra ölkəmizdə insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində həyata keçirilmiş islahatlar barədə məlumat verilib.

Ombudsman’s Regional Centers held a range of events in connection with the 18th October – Day of Restoration of Independence
18-10-2024 2680 dəfə oxunub
The Ombudsman’s North, South, West, and North-West Regional Centers organized a range of events in connection with the 18th October – Day of Restoration of Independence.
The events focused on the hostorical background of the adoption of the Constitutional Act on the State Independence of the Republic of Azerbaijan on the 18th October 1991,  and the restoration of state sovereignty.
In addition, the participants were informed of reforms carried out by the National Leader Heydar Aliyev in the field of protection of human rights and freedoms at the national level after his second return to power.