21-10-2024 2928 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Ombudsman Aparatında könüllü fəaliyyətini başa vuran bir qrup gənclə görüş keçirib.
Görüş zamanı Ombudsman respublikamızda müxtəlif sahələrdə gənclərin uğurla fəaliyyət göstərmələri üçün imkanların yaradıldığını bildirib, ölkəmizin dayanıqlı inkişafını təmin edəcək peşəkar kadrların hazırlanması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlərdən danışıb.
Sonra Müvəkkil hər bir könüllünün təsisatda keçdiyi təcrübə nəticəsində əldə etdiyi praktiki biliklərlə, eyni zamanda, onların cəlb olunduğu sosial və mədəni layihələrlə maraqlanıb. S.Əliyeva gənclərə təhsil və karyeraları ilə bağlı tövsiyələr verib, onlara gələcək fəaliyyətlərində müvəffəqiyyətlər arzulayıb.
Yekunda “Könüllü fəaliyyət haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa müvafiq olaraq, könüllü kimi müqavilə öhdəliklərini uğurla başa vuran gənclərə Ombudsman tərəfindən insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi üzrə könüllülük proqramında fəal iştiraka görə sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, könüllülük proqramı çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Bakı Dövlət Universiteti, ADA Universiteti, Xarici Dillər Universiteti, Bakı Slavyan Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Xəzər Universiteti, Qərbi Kaspi Universiteti, eləcə də Türkiyə Respublikasının bir sıra ali təhsil müəssisələrində təhsil almış könüllülər təsisatın müxtəlif struktur bölmələrində təcrübə keçib, Ombudsmanın insan hüquqlarının müdafiəsi və təşviqi sahəsindəki fəaliyyəti ilə yaxından tanış olublar.

A certificate award ceremony for a group of youngsters who completed their volunteer work in the Ombudsman Office was held
21-10-2024 2929 dəfə oxunub
The Azerbaijan Ombudsman, Sabina Aliyeva, had a meeting with a group of young people who completed their volunteer work in the Ombudsman Office.
The Ombudsman said that young people have been created opportunities to successfully function in different fields, speaking about measures taken to build capacity of qualified specialists who will facilitate sustainable development of the country.
The Ombudsman, then, got interested in accomplishments gained as a result of, and social and cultural projects, being engaged during the practice held by each volunteer in the institution.
In accordance with the Law on the Volunteer Activity of the Republic of Azerbaijan, the Ombudsman awarded certificates to the young people who successfully fulfilled the responsibilities arising from their volunteer contracts for their active participation in the volunteer program on protection of human rights and freedoms.