Masallıda “Erkən nikah və onun fəsadları” mövzusunda birgə maarifləndirici tədbir keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Cənub Regional Mərkəzi, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin (DQİDK) Masallı Regional bölməsi, Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin Masallı rayonu üzrə təhsil sektorunun və Masallı rayon Tarix-Diyarşünaslıq muzeyinin birgə təşkilatçılığı ilə Masallı rayon R.Tağıyev adına Xıl kənd tam orta məktəbində Erkən nikah və onun fəsadları mövzusunda maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirdə Regional Mərkəzin rəhbəri Z.İsmayılov erkən nikah problemi, erkən nikahların fəsadları və onların aradan qaldırılması üzrə effektiv tədbirlərin həyata keçirilməsi və bu istiqamətdə Müvəkkilin fəaliyyəti barədə  məlumat verib.
Daha sonra DQİDK-nın Masallı regional bölməsinin, Lənkəran-Astara Regional Təhsil İdarəsinin Masallı rayonu üzrə təhsil sektorunun və Masallı rayon Tarix-Diyarşünaslıq muzeyinin rəhbər şəxsləri çıxış edərək, rayonda erkən nikah hallarının qarşısının alınması məqsədilə aparılan işlərdən, həyata keçirilən müxtəlif tədbirlərdən danışıb, aidiyyəti dövlət qurumlarının və cəmiyyətin erkən nikah hallarına qarşı birgə fəaliyyətinin önəmini vurğulayıblar.

A joint educational event on "Early Marriage and Its Consequences" was held in Masalli
An educational event on "Early marriage and its consequences" was held at the Khil village secondary school named after R. Taghiyev in the Masalli district, jointly organized by the Ombudsman’s South Regional Center of Azerbaijan, the Masalli Regional Department of the State Committee on Work with Religious Institutions, the Masalli district education sector of the Lankaran-Astara Regional Education Department, and the Masalli Museum of History and Local Lore.
At the event, Z. Ismayilov, the Head of the Regional Center, spoke on the importance of family and marriage, the protection and strengthening of the family, the problem of early marriage, the consequences of early marriages and the implementation of effective measures to eliminate them, and the Ombudsman’s activities in this field.
The heads of the Masalli regional branch of the State Committee, the Masalli district education sector of the Lankaran-Astara Regional Education Department, and the Masalli Museum of History and Local Lore spoke about the work carried out to prevent early marriages in the district and various measures taken and emphasized the importance of joint activities of relevant government agencies and society against early marriages.