Ombudsman təyyarə qəzası nəticəsində xəsarət almış şəxsləri ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva “Azərbaycan Hava Yolları” aviaşirkətinə məxsus təyyarənin Aktau şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması nəticəsində xəsarət almış və Bakıya gətirilərək “Yeni Klinika”da müalicəsini davam etdirən şəxsləri ziyarət edib.
Başçəkmə zamanı Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyinin və “Yeni Klinika”nın rəhbərliyi tərəfindən Müvəkkilə müalicə olunan şəxslərin vəziyyəti barədə ətraflı məlumat verilib.
Ombudsman qəza nəticəsində zərər çəkmiş şəxslər üçün yaradılmış şəraitlə tanış olub, onların hər biri ilə fərdi qaydada görüşüb, qayğıları və onları narahat edən məsələlərlə maraqlanıb.

The Ombudsman visited those, injured as a result of the plane crash
The Human Rights Commissioner of Azerbaijan,Sabina Aliyeva, visited the persons, who have injured as a result of the crash of the “Azerbaijan Airlines” plane near the city Aktau and brought to Baku and who are currently under treatment in “Yeni Klinika” (New Clinic).
During the visit, the Ombudsman was provided with extensive information about the situation of patients by the management of the Medical Territorial Units Management Association and “Yeni Klinika.”
The Ombudsman got acquainted with the condition created for the injured, and had a private meeting with each of them in private and inquired about the patients’ needs and concerns.