Ombudsman Gəncədə vətəndaşları qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Gəncə şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Səbinə Əliyeva Ulu Öndər Heydər Əliyevin Gəncə şəhərinin mərkəzində ucaldılmış abidəsini ziyarət edib, önünə tər güllər düzüb, xatirəsini dərin ehtiramla anıb.
Sonra Müvəkkil Heydər Əliyev Mərkəzində Ombudsmanın Qərb Regional Mərkəzinin əhatə etdiyi rayonlardan müraciət etmiş vətəndaşları fərdi qaydada qəbul edib. Onların müraciətləri dinlənilib, bəzi məsələlər yerində həll olunub, digər qaldırılan məsələlərin isə nəzarətdə saxlanılacağı və onların həlli ilə bağlı müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara müraciətlərin daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması məqsədilə Ombudsmanın regional mərkəzlərinə, eyni zamanda, 916 Çağrı Mərkəzi, e-mail ünvanları, poçt, faks, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciət edə biləcəkləri söylənilib.

Ombudsman received citizens in Ganja
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, received citizens in Ganja.
Before the reception, Sabina Aliyeva visited the monument of Great Leader Heydar Aliyev in Ganja city, paid tribute to his memory and placed flowers in front of the monument.
The Commissioner then met with each applicant from an area covered by the Ombudsman's Western Regional Center individually at the Heydar Aliyev Center. Their appeals were heard, and while some of the issues they mentioned were immediately solved, others will be monitored and forwarded to the relevant governmental authorities for solution.
Individuals were informed during the reception that they could apply to the Ombudsman's regional offices at the same time via the 916 Call Center, email addresses, mail, fax, and social media in order to manage applications more promptly and accessible.