Ombudsmanların Beynəlxalq Simpoziumu çərçivəsində Azərbaycan və Türkiyə Ombudsmanları arasında görüş keçirilib
18-06-2025 1380 dəfə oxunub
Ombudsmanların Beynəlxalq Simpoziumu çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva və Türkiyə Respublikasının Baş Ombudsmanı Mehmet Akarca arasında görüş keçirilib.
Görüş zamanı iki ölkənin ombudsman təsisatları arasında insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi istiqamətində mövcud olan sıx əməkdaşlıq əlaqələrindən məmnunluq ifadə edilib, gələcək əməkdaşlığın perspektivləri barədə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

Within the framework of the International Symposium of Ombudsmen, a meeting was held between the Ombudspersons of Azerbaijan and Türkiye
18-06-2025 1381 dəfə oxunub
Within the framework of the International Symposium of Ombudsmen, a meeting was held between the Ombudsman of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, and the Chief Ombudsman of the Republic of Türkiye, Mehmet Akarca.
During the meeting, both parties expressed satisfaction with the strong cooperation between the ombuds institutions of the two countries in the field of the protection of human rights and freedoms. They also engaged in a comprehensive exchange of views on the prospects for further collaboration.