“Uşaq Hüquqları Aylığı” çərçivəsində DİN-in Polis Akademiyasında dəyirmi masa keçirilib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın təşəbbüsü ilə elan edilmiş “Uşaq Hüquqları Aylığı” çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının Daxili İşlər Nazirliyinin Polis Akademiyasında “Yetkinlik yaşına çatmayanlar tərəfindən törədilən hüquq pozuntuları: nəzəri və təcrübi problemlər” mövzusunda dəyirmi masa təşkil olunub.
Tədbirdə DİN-in Polis Akademiyasının professor-müəllim heyəti, nazirliyin müvafiq struktur qurumlarının, Xəzər Rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri, Xəzər rayonu üzrə orta məktəblərin şagird və müəllim kollektivi iştirak ediblər.
Ombudsman Aparatının Uşaq hüquqlarının müdafiəsi sektorunun böyük məsləhətçisi Azər İsalı tədbirdə çıxış edərək “Uşaq Hüquqları Aylığı” çərçivəsində təşkil olunan dəyirmi masanın və bu istiqamətdə qarşılıqlı əməkdaşlığın əhəmiyyətini vurğulayıb, Ombudsmanın uşaqların, o cümlədən hüquq pozuntusu törətmiş yetkinlik yaşına çatmayanların hüquqlarının müdafiəsi istiqamətində həyata keçirdiyi fəaliyyət barədə məlumat verib.
Mövzular üzrə çıxışlar yekunlaşdıqdan sonra akademiyanın kursantlarının hazırladığı məruzələr dinlənilib və mövzu ətrafında ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.

A round table was conducted in the Police Academy during the Child Rights Month
During the Child Rights Month, which was initiated by the Ombudsman of Azerbaijan, a round table on “Law violations by juveniles: theoretical and practical problems,” was held in the Ministry of Interior’s Police Academy.
The academics and lecturers, executive staff of the different units in the Ministry, the representatives of the Khazar District Executive Authority, students and teaching staff of district secondary schools attended the event.
The junior adviser at the Child Rights Protection Unit of the Ombudsperson’s Office, Azer Isali, had a speech there. When speaking he provided extensive information about the Ombudsperson’s  activities in the protection of the rights of children and juveniles, emphasizing the importance of such a round table organized during this month-long campaign.
Following the discussions, presentations were made by the cadets of the Academy, and an exchange of views was shared around the topic in question.