18-12-2025 1391 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva dekabrın 18-də Bakı şəhərində növbəti vətəndaş qəbulu keçirib.
Ombudsman qəbul üçün müraciət etmiş vətəndaşların hər birini fərdi qaydada qəbul edib, bəzi məsələlərin operativ həlli məqsədilə yerində zəruri tədbirlər görülüb. Araşdırma tələb edən digər məsələlərin nəzarətdə saxlanılacağı və mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll olunması istiqamətində müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi bildirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, həmçinin müraciətlərə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması üçün Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən “916” Çağrı Mərkəzi, e-mail ünvanları, poçt, faks, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciətlərin qəbul olunduğu diqqətə çatdırılıb.

The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, held a reception of citizens
18-12-2025 1237 dəfə oxunub
The Human Rights Commissioner of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, held the next reception of citizens in Baku on 18 November, 2025.
Each citizen who requested a private reception was received by the Commissioner. Immediate measures were taken to resolve certain issues on the spot. It was noted that issues requiring further investigation will be monitored and addressed in accordance with the law, with the relevant state authorities being engaged as necessary.
During the reception, citizens received legal guidance and were informed that applications are accepted around the clock through the Ombudsman Office’s “916” Inbound Call Center, in addition to email, mail, fax, and social network channels, to facilitate timely and effective investigation.