Ombudsman BMT-nin ölkəmizdəki rezident əlaqələndiricisini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva ölkəmizdə səlahiyyət müddəti başa çatan Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) Azərbaycandakı rezident əlaqələndiricisi Vladanka Andreyevanı qəbul edib.
Görüş çərçivəsində Ombudsman BMT-nin nizamnamə və müqavilə qurumları ilə yaradılmış səmərəli əməkdaşlıq əlaqələrini məmnunluqla  xatırladaraq, bu əlaqələrin insan hüquqlarının təbliği və təşviqi, hüquq mədəniyyətinin inkişaf etdirilməsisahəsinə böyük töhfə verdiyini vurğulayıb.
Müvəkkil ötən dövr ərzində Azərbaycan Ombudsmanının BMT və onun ixtisaslaşmış qurumları ilə birgə həyata keçirilmiş layihələrin, hər il Beynəlxalq İnsan Hüquqları Günü ilə əlaqədar təşkil edilən müsabiqə və tədbirlərin əhəmiyyətini yüksək dəyərləndirib.
Səbinə Əliyeva ölkəmizdə səlahiyyət müddəti başa çatan rezident əlaqələndiriciyə Azərbaycandakı fəaliyyəti dövründə insan hüquqları sahəsində göstərdiyi faydalı əməkdaşlığa görə təşəkkürünü bildirib və gələcək fəaliyyətində ona uğurlar diləyib.
Vladanka Andreyeva qəbula görə Səbinə Əliyevaya öz təşəkkürünü bildirib, Azərbaycan Ombudsmanının insan hüquq və azadlıqlarının müdafiəsi sahəsində həyata keçirdiyi fəaliyyəti yüksək dəyərləndirib, birgə əməkdaşlıqdan məmnun olduğunu söyləyib.

The Ombudsman met with the UN Resident Coordinator in the country
The Ombudsman of the Republic of Azerbaijan, Sabina Aliyeva, has received Vladanka Andreeva, the UN Resident Coordinator in Azerbaijan whose term of office has come to an end.
During the meeting, the Ombudsman recalled with satisfaction the effective cooperation with the UN Charter-based and treaty bodies, emphasizing that these relations significantly contributed to the promotion and protection of human rights and to the development of legal culture.
Over the past period, the Ombudsman has highly appreciated the importance of joint projects implemented by the Azerbaijani Ombudsman and the UN, including its specialized agencies, as well as the competitions and events organized annually on the occasion of the International Human Rights Day.
Sabina Aliyeva thanked the resident coordinator whose term of office in Azerbaijan has come to an end, for the useful cooperation in the field of human rights during the period of activity in Azerbaijan, and wished her success in her future work.
Vladanka Andreyeva expressed her gratitude to Sabina Aliyeva for the reception, highly praised the activities carried out by the Azerbaijani Ombudsman in the field of protecting human rights and freedoms, and stated her satisfaction with the cooperation.