13-01-2026 1046 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva yanvarın 12-13-də Bakı şəhərində növbəti vətəndaş qəbulu keçirib.
Ombudsman qəbul üçün müraciət etmiş vətəndaşların hər birini fərdi qaydada qəbul edib, bəzi məsələlərin operativ həlli məqsədilə yerində zəruri tədbirlər görülüb. Araşdırma tələb edən digər məsələlərin nəzarətdə saxlanılacağı və mövcud qanunvericiliyin tələblərinə uyğun həll olunması istiqamətində müvafiq dövlət qurumlarına müraciət ediləcəyi diqqətə çatdırılıb.
Qəbul zamanı vətəndaşlara hüquqi məsləhətlər verilib, eyni zamanda, müraciətlərə daha səmərəli və çevik şəkildə baxılması üçün Ombudsman Aparatında 24/7 rejimdə fəaliyyət göstərən “916” Çağrı Mərkəzi, elektron poçt ünvanları, poçt, faks, eləcə də sosial şəbəkələr vasitəsilə də müraciətlərin qəbul olunduğu qeyd edilib.

The Ombudsman, Sabina Aliyeva, received citizens
The Commissioner for Human Rights, Sabina Aliyeva, held her next reception of citizens in Baku on 12 and 13 Januray 2026.
The Ombudsman has individually received each citizen who applied for a meeting, and necessary measures were taken on the spot to promptly resolve certain issues. It was noted that other matters requiring investigation will be monitored, and relevant state bodies will be approached to ensure their resolution in accordance with existing legislation.
During the reception, citizens were provided with legal advice. It was also noted that, to handle applications more efficiently and promptly, the Ombudsman Office accepts applications through the “916” Call Center, which operates 24/7, as well as via email, postal mail, fax, and social media.