Ombudsman Türkiyədə müalicə alan qazilərimizə baş çəkib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva Türkiyənin İstanbul şəhərində müalicə alan Vətən müharibəsi iştirakçılarına baş çəkib.
S.Əliyeva Vətən müharibəsində Zəfər qazanılmasında döyüşlər zamanı şücaət göstərərək şəhid olmuş və ya müxtəlif xəsarətlər almış hərbi qulluqçularımızın əvəzolunmaz rolu olduğunu bildirib.
Görüş zamanı Ombudsman qazilərin sağlamlıq vəziyyəti və qayğıları ilə maraqlanıb, onlara tezliklə şəfa taparaq ölkəmizə qayıtmalarını arzulayıb.

Ombudsman visited our veterans receiving treatment in Türkiye
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan Ms. Sabina Aliyeva paid a visit to the Patriotic War veterans receiving treatment in Istanbul, Türkiye.
Ms. Aliyeva mentioned that the servicemen, who became martyrs or got different bodily injuries during the hostilities, played an irreplaceable role in gaining Victory in the Patriotic War.
During the meeting, the Ombudsman inquired about the health status and concerns of the veterans, as well as wished them to recover soon and return to the country.