Ombudsmanın Şimal-Qərb Regional Mərkəzinin əməkdaşları Vətən müharibəsi şəhidi Ruslan Sadıqovun ailəsini ziyarət ediblər
17-08-2022 1513 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkilinin (Ombudsmanın) Şimal-Qərb Regional Mərkəzinin  əməkdaşları 44 günlük Vətən müharibəsində şəhid olmuş Azərbaycan Respublikası Daxili İşlər Nazirliyinin Daxili Qoşunlarının baş çavuşu Sadıqov Ruslan Amiraslan oğlunun valideynlərini ziyarət ediblər.
Görüş zamanı Ombudsmanın nümayəndələri ailənin qayğıları ilə maraqlanıblar. Görüşdə həmçinin Ombudsman Səbinə Əliyeva tərəfindən Vətən müharibəsi şəhidlərinin ailələrinin, müharibə əlillərinin və veteranlarının hüquqlarının təmin olunmasına xüsusi diqqət və qayğı ilə yanaşıldığı bildirilib, bu sahədə həyata keçirilən fəaliyyət haqqında məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Vətən müharibəsi şəhidi Ruslan Sadıqov "Vətən uğrunda" və "Şuşanın azad olunmasına görə" medalları ilə təltif edilib.

Representatives of the Ombudsman's North-West Regional Center visited the family of the Patriotic War martyr Ruslan Sadigov
17-08-2022 1514 dəfə oxunub
Staff members of the Ombudsman's North-West Regional Center paid a visit to the parents of a sergeant of Internal Troops of the Ministry of Internal Affairs, Ruslan Amiraslan oglu Sadigov, who became a martyr in the 44-day Patriotic War.
During the visit, the Ombudsman's representatives inquired about the problems of the family. It was also mentioned in the meeting that the Ombudsman Ms. Sabina Aliyeva pays special attention and care to ensure the rights of martyrs' families, war-disabled persons, and veterans of the Patriotic War, and relevant information was given about the activity carried out in this field.
It should be noted that the Patriotic War martyr Ruslan Sadigov was awarded the medals "For the Motherland" and "For the Liberation of Shusha".