“Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Ombudsman Aparatında istehsalat təcrübəsinə cəlb olunan tələbələrlə görüşüb
23-05-2022 1550 dəfə oxunub
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın rəhbərlik etdiyi mentorluq proqramı çərçivəsində Ombudsman Aparatında “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi Ləman Qafarzadə və tələbə-gənclər arasında görüş təşkil olunub.
Görüşdə təsisatda istehsalat təcrübəsi keçən Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Hüquq fakültəsinin, Azərbaycan Dillər Universitetinin (ADU) Beynəlxalq münasibətlər və regionşünaslıq fakültəsinin, habelə Qərbi Kaspi Universitetinin (QKU) Politologiya və Regionşünaslıq ixtisaslarının tələbələri iştirak ediblər.
İnteraktiv təlim metodu ilə keçirilən görüş zamanı əvvəlcə “Yüksəliş” müsabiqəsinin informasiya xarakterli videoçarxı nümayiş olunub. Daha sonra L. Qafarzadə tələbələrə təhsili, karyerası, həmçinin müsabiqə çərçivəsində Ombudsman Səbinə Əliyevanın rəhbərliyi altında həyata keçirdiyi əlilliyi olan şəxslərin hüquqlarına dair layihə barədə məlumat verib.
Bundan əlavə, görüş zamanı tələbələrin sualları cavablandırılıb, onların bilik və bacarıqlarının təkmilləşdirilməsinə yönəlmiş tövsiyələr verilib.
Yekunda Ombudsman Səbinə Əliyevanın bu il keçirilən “Yüksəliş” müsabiqəsi ilə bağlı video formatda çağırışı nümayiş etdirilib.

The winner of the "Rise" Competition met with the students involved in an internship with the Ombudsman Office
23-05-2022 1551 dəfə oxunub
Ms. Laman Gafarzade, a winner of the “Rise” Competition, had a meeting with the students and youngsters in the Ombudsman Office in the frame of the mentorship program and under the mentorship of Ms. Sabina Aliyeva, the Human Rights Commissioner of Azerbaijan.
The meeting brought together students-interns from the Law Faculty of Baku State University, International Relations and Regional Studies Faculty of Azerbaijan University of Languages, and Political and Regional Studies of the Western Kaspi University.
During the interactive meeting, the interns, first, were shown a video clip about the “Rise” Competition, later L. Gafarzade outlined her project on the rights of people with disabilities under the mentorship of the Ombudsman, as well as her education and career.
Apart from this, questions raised during the meeting were answered and students were given recommendations on how to improve their knowledge and skills.
A video message of the Ombudsman Sabina Aliyeva regarding this year's “Rise” competition was demonstrated.