Ombudsman və Aparatın əməkdaşları ağacəkmə kampaniyasında iştirak ediblər
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyevanın təşəbbüsü ilə “Ümumrespublika Yaşıllaşdırma Marafonu” (“Yaşıl Marafon”) çərçivəsində ölkə üzrə növbəti ağacəkmə aksiyası aprelin 16-da Xocasən qəsəbəsində keçirilib.
IDEA İctimai Birliyi, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən genişmiqyaslı ağacəkmə aksiyasında Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyeva, Aparat rəhbərliyi və əməkdaşları iştirak ediblər.
Aksiya zamanı 2 hektar ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 1000-dən çox Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib.
Qeyd edək ki, ölkəmizdə yaşıllıqların mühafizəsi və artırılması səylərini bundan sonra da davam etdirmək niyyətində olan IDEA İctimai Birliyi öz tərəfdaşları ilə birgə ictimaiyyəti planetimizin mühafizəsi ilə bağlı mübarizədə, ətraf mühit naminə görülən tədbirlərdə aktiv iştirak etməyə çağırır.

Ombudsman and staff of the institution joined the tree-planting campaign
The next tree-planting campaign as a part of the “Green Marathon” initiated by Ms. Leyla Aliyeva, the Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation, as well as a founder and head of the IDEA Public Union was held in Khojasen settlement on the 16th April 2022.
The Ombudsman, Ms. Sabina Aliyeva, and her staff also joined this campaign, which was organized in joint collaboration with the IDEA Public Union and the Ministry of Ecology and Natural Resources.
During the campaign, more than 1,000 Eldar pines and olive trees were planted on 2 hectares in accordance with the soil and climatic conditions of the Absheron Peninsula.
It should be noted that the IDEA Public Union, which intends to continue its efforts to protect and increase greenery in our country, calls on the public and its partners to take an active part in the fight for the protection of our planet and environmental measures.