Ombudsman Vətən müharibəsi şəhidi Surxay Noçuyevin ailəsini ziyarət edib
Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (Ombudsman) Səbinə Əliyevanın şəhid ailələri və qazilərin vəziyyətinin və qayğılarının öyrənilməsi məqsədilə onların ailələrinə başçəkmələri davam edir.
Ombudsman Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı, şəhid kapitan Surxay Noçuyevin ailəsini ziyarət edib, onların vəziyyəti ilə maraqlanıb.
İkinci Qarabağ Müharibəsi başlayan gün qız övladı dünyaya gələn kapitan S.Noçuyev müharibənin 44-cü günü şəhid olub. Zəngilan rayonu 1 saylı orta məktəbə şəhidin adı verilərək əbədiləşdirilib.
Görüş zamanı şəhidin ailə üzvləri onlara dövlət tərəfindən göstərilən qayğıya görə təşəkkürlərini bildiriblər.

Ombudsman visited the family of Surkhay Nochuyev, a martyr of the Patriotic War
The Commissioner for Human Rights (Ombudsman) of the Republic of Azerbaijan, Ms. Sabina Aliyeva continues to visit families of martyrs and veterans of the Patriotic War in order to learn their general situation and concerns.
The Ombudsman visited the family of martyred captain Surkhay Nochuyev, a hero of the Patriotic War, and got familiarized with their situation.
Captain S. Nochuyev, whose girl-baby was born on the day of the Second Karabakh War, had fallen on the 44th day of the war. Zangilan district secondary school No. 1 was named after the martyr and by doing so, the martyr’s name become immortalized.
During the meeting, the family of the martyr expressed their thankfulnes for the care provided them by the State.