İƏT Ombudsmanlar Assosiasiyasının nümayəndə heyəti Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisində olub
Xəbər verildiyi kimi, İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının Ombudsmanlar Assosiasiyasının (İƏT OA) Prezidenti Şərəf Malkoçun rəhbərlik etdiyi və İƏT OA-nın Baş katibi müşavirinin iştirakı ilə nümayəndə heyəti Azərbaycan Ombudsmanının dəvəti ilə ölkəmizdə rəsmi səfərdədir.
Nümayəndə heyətinin Azərbaycana rəsmi səfəri çərçivəsində bir sıra qurumlarda görüşləri nəzərdə tutulub. İƏT Ombudsmanlar Assosiasiyasının Prezidenti, Baş katibinin nümayəndə heyəti və Ombudsman Səbinə Əliyeva Azərbaycan Respublikası Milli Məclisinin spikeri Sahibə Qafarova ilə görüşüblər.
Görüşdə Azərbaycan, Türkiyə və Pakistan arasında dostluq münasibətlərinin tarixi faktlara dayandığı qeyd olunub, üç ölkə arasında siyasi, iqtisadi və mədəniyyət sahələrində əməkdaşlığın çox yüksək səviyyədə olduğu bildirilib.
Bundan əlavə, görüşdə nümayəndə heyətinin Azərbaycanın işğaldan azad edilmiş ərazilərində həyata keçirəcəkləri birgə faktaraşdırıcı missiya və mədəni-tarixi abidələrə qarşı törədilmiş vandalizm hallarının monitorinqi ilə bağlı müzakirə aparılıb.

OIC Ombudsmen Association delegation visited the Milli Mejlis of the Republic of Azerbaijan
The delegation led by the President of the Association of Ombudsmen of the Organization of Islamic Cooperation (OIC OA) Mr. ?eref Malkoç and with the participation of the Adviser to the Secretary General of the OIC OA is on an official visit to Azerbaijan at the invitation of the Azerbaijani Ombudsman.
During the official visit to Azerbaijan, the delegation will conduct several offical meetings. The President of the OIC Ombudsmen Association, the delegation of the Secretary General of organization and the Ombudsman Ms. Sabina Aliyeva met with the Speaker of the Milli Mejlis of the Republic of Azerbaijan Ms. Sahiba Gafarova.
It was noted during the meeting that friendly relations between Azerbaijan, Turkey and Pakistan are based on historical facts, adding that cooperation between the three countries in the political, economic and cultural spheres is at a very high level.
In addition, during the meeting the discussion was held on the joint fact-finding mission of the delegation in the liberated territories of Azerbaijan and on the monitoring of acts of vandalism against cultural and historical monuments.
It should be noted that as part of the fact-finding mission, the delegation will visit the areas of Azerbaijan liberated from the occupation.