Ombudsmanın regional mərkəzləri tərəfindən Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş onlayn tədbirlər keçirilib
15-06-2021 1319 dəfə oxunub
Ombudsmanın Gəncə, Cəlilabad, Şəki və Quba regional mərkəzləri əhatə etdikləri rayonlarda yerləşən  təhsil və mədəniyyət müəssisələri ilə birgə 15 İyun - Milli Qurtuluş Gününə həsr olunmuş videokonfranslar təşkil edib.
Bu münasibətlə Ombudsmanın Gəncə Regional Mərkəzi Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzinin Qazax rayon şöbəsi ilə birgə “Dünəndən bu günə Azərbaycan” mövzusunda onlayn tədbir keçirib. Bununla yanaşı, Gəncə Regional Mərkəzinin Yevlax və Ucar Heydər Əliyev Mərkəzləri ilə birgə bu əlamətdar günə həsr olunmuş videokonfrans təşkil olunub.
Ombudsmanın Cəlilabad Regional Mərkəzi isə Lənkəran, Lerik, Yardımlı, Astara rayonlarında yerləşən Heydər Əliyev Mərkəzləri, Yeni Azərbaycan Partiyası Astara rayon Təşkilatı,  habelə Astara rayon Pedaqoji Kolleci, Dövlət Rəsm Qalereyası, 5 saylı tam orta məktəb və Gənclər və İdman İdarəsi ilə birgə “Milli Qurtuluş Günü xalqımızın şərəf tarixidir” mövzusunda videokonfrans keçirib. Tədbirin yekununda Astara rayon Heydər Əliyev Mərkəzi tərəfindən təşkil olunmuş sərginin nümayişi olub.
Ombudsmanın Şəki Regional Mərkəzi tərəfindən Oğuz rayon Gənclər və İdman İdarəsi ilə birlikdə bu mövzuya həsr olunmuş videokonfrans təşkil edilib.
Ombudsmanın Quba  Regional Mərkəzi isə rayon Mərkəzləşdirilmiş Kitabxana Sisteminin əməkdaşları və oxucuların iştirakı ilə bu mövzuda videokonfrans keçirib.
Videokonfranslarda Heydər Əliyevin peşəkar siyasətçiyə xas müdrikliklə Azərbaycanı vətəndaş müharibəsindən xilas etdiyi, respublikamızın ərazi bütövlüyünə, suverenliyinə, dövlətçiliyinə qarşı təhdidləri zərərsizləşdirdiyi, ölkədə qanunçuluğun tam bərpası istiqamətində mühüm addımlar atdığı qeyd olunub. Regional mərkəzlərin rəhbərlərinin çıxışlarında ölkəmizdə insan hüquqlarının təsbiti və təmini sahəsində Heydər Əliyevin misilsiz xidmətləri vurğulanıb.
Tədbirlərdə digər iştirakçılar da çıxışlarında Ulu Öndər Heydər Əliyevin Azərbaycanda ikinci dəfə siyasi hakimiyyətə gəlməsi və dövlətçiliyimizin təhlükədən xilas edilməsi istiqamətindəki səyləri, daim gənclərə güvənərək onlara göstərdiyi böyük etimad barədə danışıblar.

Regional Centers of the Ombudsman launched videoconferences on the National Salvation Day
Ganja, Jalilabad, Sheki, and Guba Regional Centers of the Ombudsman of Azerbaijan launched videoconferences on 15 June 2021, National Salvation Day. The events were attended by the representatives of various stakeholders.
In this regard, Ganja Regional Center of the Ombudsman together with Gazakh district branch of the Youth Development and Career Center held an online event on "Azerbaijan from yesterday to today." Ganja Regional Center of the Ombudsman together with Yevlakh and Ujar districts Heydar Aliyev Centers organized a video conference dedicated to this significant day.
Jalilabad Regional Center of the Ombudsman held a video conference with the Heydar Aliyev Centers located in Lankaran, Lerik, Yardimli, Astara districts together with the New Azerbaijan Party Astara district organization, as well as Astara district Pedagogical College, State Art Gallery, secondary school No. 5, and Youth and Sports Department.
Sheki Regional Center of the Ombudsman together with the Youth and Sports Department of Oguz district also organized a video conference on this topic.
Guba Regional Center of the Ombudsman held a video conference dedicated to the National Salvation Day with the participation of employees and readers of the Centralized Library System.
During these online events it was stated that as a professional politician, Heydar Aliyev saved the country from the civil war, neutralized threats to its territorial integrity, sovereignty, and statehood. Furthermore, there had been undertaken important steps to fully restore the rule of law at the national level. The participants, including the heads of Regional Centers of the Ombudsman, spoke about the efforts of the national leader for establishing and ensuring human rights in Azerbaijan.